İletişim Öğrencilerinin Kadrajından Mudurnu

BGC “Sahadayız” Projesi kapsamında İletişim öğrencileri Mudurnu’yu fotoğraf karelerine aldı.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin hayata geçirdiği “Sahadayız” Projesi kapsamında meslek eğitimlerine devam Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, Bolu’nun tarihi ve turistik ilçesi Mudurnu’yu ziyaret etti. Temel fotoğrafçılık eğitiminin saha çalışmalarını Mudurnu’da gerçekleştiren iletişim fakültesi öğrencileri tarihi ilçenin birbirinden güzel fotoğraflarını çekti.

Bolu Bağışçılar Vakfı Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı dahilinde sürdürülen  Sahadayız Projesi’nde iletişim fakültesi öğrencilerinin mesleki eğitimleri hız kazandı. Bolu Gazeteciler Cemiyeti tarafından hayata geçirilen proje ile saha eğitimleri alan BAİBÜ’lü 20 kız öğrenci Bolu’nun tarihi ve turistik ilçesi Mudurnu’yu ziyaret etti. Temel fotoğrafçılık eğitiminde öğrendiklerini sahada uygulama fırsatı bulan iletişim fakültesi öğrencileri Mudurnu’nun tarihi mekanlarını fotoğrafladı. Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı ve Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Hamza Canbaş tarafından verilen fotoğrafçılık dersinde, öğrenciler Mudurnu Saat Kulesi, tarihi konaklar ve Mudurnu Pazarı’nı ziyaret ederek bol bol fotoğraf çekti.

Temel fotoğrafçılık dersi saha uygulaması hakkında bilgi veren Hamza Canbaş,  “Sahadayız Projesi kapsamında iletişim fakültesi öğrencilerimize vermiş olduğumuz fotoğrafçılık eğitiminin saha çalışmalarındayız. Mudurnu ilçemiz fotoğrafçılık eğitiminin saha çalışmaları için çok güzel mekanlar barındırıyor. Bu sebeple Mudurnu’ya geldik. Karlı bir havadayız. Mudurnu’muzun tarihi dokusunu, pazarını, sosyolojik yapısını fotoğrafladık. Ümit ederim güzel fotoğraflar ulaşacak elimize. Öğrencilerimiz gerçekten çok gayretli. Umarım aldıkları eğitimlerin ilerideki meslek hayatlarına katkısı büyük olur.” dedi.

Video link: https://youtu.be/oSL-zfi8xEA

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420