Mengen Aşçılıkta, “Mengen Peyniri Uygulamalı Eğitimi” Verildi

Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Mengen İlçe Tarım ve Orman Müdürü Semih Tatlı tarafından “Mengen Peyniri Yapımı Uygulamalı Eğitimi” verildi.

Mengen İlçe Tarım ve Orman Müdürü Semih Tatlı, 4 ve 6 Ocak tarihlerinde Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Nihal Kemer tarafından düzenlenen “Mengen Peyniri Uygulamalı Eğitimi” başlıklı etkinlikte, 6’lı gruplar halinde katılan 11.sınıflara eğitim verdi.

Eğitimde, Mengen peyniri yapımı haricinde, öğrencilere farklı başlıklarla bilgiler de aktarıldı. Peynir mayası, süt ve peynir saklama koşulları, peynir yapımında gerekli ısı dereceleri, kanatlı hayvan yetiştiriciliği, süt hijyeni, süt içeriği, çiğ sütte bulunan hastalıklar gibi bilgilerde öğrencilere aktarılan bilgilerden bazıları oldu.

Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci ve Ziraat Mühendisi Merve Ayvacı’nın da katıldığı programın sonunda, Mengen İlçe Tarım ve Orman Müdürü Semih Tatlı’ya Mengen Aşçılık MTAL Müdürü Abdurrahman Elarslan ve Öğretmen Nihal Kemer tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427