Bolu Turizm Otelcilik Müdürü Ankara’da “Mevzuat Çalıştayı’na” Katıldı

Bolu İzzet Baysal Abant MTAL Müdürü Ayhan Vural, Ankara’da düzenlenen “Mevzuat Çalıştayı’na” Katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ankara- Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 27-31 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen “Mevzuat Çalıştayı’na” Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Vural’da katıldı.

Komisyonda, Türkiye’deki Turizm Otelcilik Okullarını temsilen Bolu İzzet Baysal Abant MTAL Müdürü Ayhan Vural, Ankara Çankaya İMKB Otelcilik Lisesi Müdürü Sedat Arslan ile birlikte Turizm Otelcilik Liselerinde görev yapan uzman ve usta öğreticilerle ilgili mevzuat düzenlemesinde sahadaki sıkıntıları dile getirerek, usta öğreticilerin Sözleşmeli personel kapsamında istihdam edilmesini önerdiler.

Müdürü Ayhan Vural çalıştayla ilgili bilgi paylaşımında; “Mesleki teknik Eğitim açısından çalıştaylar milli eğitim şurası kadar önemli. Sahada eksiklikler mevzuat uzmanları, şube müdürleri, bakanlık müfettişleri tarafından çalışma grupları oluşturmak suretiyle tartışılıyor. Ortak konsorsiyumla çalışma grupları tarafından ele alınıp incelenen konular tüm guruba sunuluyor. Maddeler üzerinde herkes görüşünü söylüyor ve ortak mutabakata varılıyor. Bu anlamda Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından  “Mevzuat Çalıştayı” konularını içeren çalıştay yapıldı. Pazartesi ve Salı grup çalışmaları ile gerçekleşti.  Çarşamba ve Perşembe sunumlar yapıldı. Cuma günü de rapor yazarak kapanış gerçekleşti. Ayrıca çalıştay ülkemizin en kaliteli Turizm Otelcilik okullarından biri olan Çankaya İMKB Mesleki ve teknik Anadolu Lisesinde olması, aynı zamanda buralarda çalışan uzman ve usta öğreticilerle ilgili mevzuat çalışmasına bizimde katılarak çözümün bir parçası olmamız önemliydi.”dedi.

Güncelleme yapılan mevzuat şu şekilde belirlendi:

1-Milli Eğitim Bakanlığı Kurumlarında Sözleşmeli veya Ek Ders Görevi ile Görevlendirilecek Uzman ve Usta Öğreticiler Hakkında Yönetmelik,

2- Milli Eğitim Bakanlığı Özel Progarm ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği

3-AR-GE Okulları Yönerge Çalışması

4- Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelik

5- Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Yönetmeliği

Haber: Fatma Marmara

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420