TDP GENEL BAŞKANI SARIGÜL’DEN BAŞKAN ÖZCAN’A ZİYARET

Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Bolu’ya gelen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a ziyarette bulundu.

Kalabalık partili grubuyla Bolu Belediyesi’ne gelen TDP Genel Başkanı Sarıgül, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Başkan Yardımcıları tarafından karşılandı. Ardından başkanlık makamına geçen TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

“Genel Başkanımızı Bolu’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, konuşmasında ilk olarak TDP Genel Başkanı Sarıgül ile yakınlığına dikkat çekerek, “Öteden beri çok sevdiğim, çok takdir ettiğim, çalışkanlığına her zaman hayranlık duyduğum çok değerli bir Genel Başkanımızı Bolu’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Tabi geçmişte de birlikte yol yürüdük. Sağ olsun ağabey olarak birçok konuda kendisine danıştık, değerli fikirlerini aldık. Belediyecilik anlamında da birçok konuda kendisini örnek almaya çalışıyoruz” dedi.

“Kendi ayakları üzerinde duran 10 belediyeden biriyiz”

Ardından Belediye Başkanlığı ile ilgili konuşan Özcan, “Benim zaten siyasete başlarken ilk hedefim belediye başkanlığıydı. Hatırlarsanız 2009 yılında 35 yaşında aday olmuştuk ve kıl payı farkla kaybetmiştik. Sonrasında milletvekilliği serüveni başladı. Hedefim 10 yıl sonra gerçekleşti. En azından Ankara’da tecrübe edindik. Bu tecrübeleri kullanmaya gayret ediyoruz. Biz dürüst bir şekilde, halktan yana tavır koyarak, adaletli bir şekilde, kimseyi ayırmadan, Bolu’muzu yönetmeye çalışıyoruz. Ben kendi tercihiyle yemin ederek göreve başlayan ilk belediye başkanıyım. Mazbatayı aldıktan sonra binlerce kişinin huzurunda inandığım Kur’an-ı Kerim’in üzerine yemin ettim. Bu sözümün gereğini yerine getiriyorum. Tüm engellemelere rağmen şikâyet etmeksizin görevimizi yapamaya çalışıyoruz. Çok şükür şuanda ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde duran 10 belediyeden biriyiz. Kapımızdan müfettiş hiç eksilmiyor. Ben, sizi Bolumuzda ağırlamaktan büyük mutluluk duydum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

“Tanju Başkanımızın tüm yurttaşlarımıza eşit şekilde hizmet ettiğini biliyorum”

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül de ziyarete ilişkin yaptığı değerlendirmede Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan için övgü dolu sözler sarf etti. “İkimizde sorun değil, çözüm üretmeyi önde tutarız” diyen Sarıgül, “Genel Başkan Yardımcıları ile Tanju Başkanımızı ziyaret etmekten dolayı son derece mutluyum. Tanju başkanımızla kaderimiz aynı. Biz ikimizde sorun değil, çözüm üretmeyi önde tutarız. O nedenle bende milletvekilliğinden sonra Belediye Başkanı oldum. Yerel yönetimlerde Şişli Modeli’nde uzun yıllar hizmet ettim. Tanju Başkanımızın da gerçekten Bolumuza hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden önemli katkılar sağladığını görüyorum. Az önce bir esnafımızla konuştum. Bana dedi ki; Ben Tanju Başkana oy vermedim ama seçim olsun bu kez oy vereceğim. Bu benim için çok kıymetlidir. Ben Bolu’da Tanju Başkanımızın hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeden tüm yurttaşlarımıza eşit şekilde hizmet ettiğini biliyorum. Ayrıca her şehrin tanıtıma ihtiyacı var. Bu tanıtımı da Tanju Başkan en güzel şekilde yapanlardan bir tanesi. Ben kendisine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Özcan ve Genel Başkan Sarıgül daha sonra günün anısına karşılıklı hediye takdiminde bulundular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420