SİVAS DEVLET TİYATROSU “YİRMİBİRONBEŞ TRENİ” BOLU’YA GELİYOR

Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen, Sivas Devlet Tiyatrosu’nun “Yirmibironbeş Tireni” Bolulu tiyatro severler için Bolu’da sahnelenecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Sivas Devlet Tiyatrosu tarafından sergilenecek olan “Yirmibironbeş Tireni” isimli oyun 25 Ocak 2022 Salı akşamı saat: 20.00’da Bolu Belediyesi Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen “Yirmibironbeş Tireni” oyununun biletleri de yine Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden temin edilebilecek.  Bilet ücretleri öğrenci için 10 TL. Yetişkinler için 18 TL.dir.

BELKİ HERKESİN BEKLEDİĞİ BİR 21.15 TRENİ VARDIR

Toygun Orbay’ın yazdığı, Burcu Aksakal’ın yönettiği oyunda, Adam rolünde: Abdulsamet Sünbül, Kadın rolünde: Hülya Keli, İstasyon Memurunu ise İsmail Tütüncü’nün sahnelediği oyunda, sona odaklanmayı bırakıp, yaşanan süreçten keyif alınmasının yaşamın akmasını sağladığı işleniyor. Ancak o zaman fırsatlarla buluşabilindiği belirtilen oyunda, kendi dünyamız içinde boğuşmak yerine, farklı dünyalar içinde keşfe çıkmanın, kişinin kendi dünyasını da rahatlattığı anlatılıyor. Belki herkesin beklediği bir 21.15 treni vardır ama beklemeyi bırakıp yaşamdan keyif alındığında o trenin yakalanabileceği de paylaşımlarında vurgulanıyor.

Yüksel Koray Gökkaya’nın sahne amirliği ve Kondüvitliğinde ki “Yirmibironbeş Tireni” adlı oyunun dekor kostüm tasarımı grup çalışması ve atölye çalışması tarafından, ışık tasarımı Ahmet Ubuz, reji asistanlığı İsmail Tütüncü, müzik- Fırat Akarcalı, koreografi ise Banu Çağşırlıoğlu, tarafından sağlanıyor. Yine ışık kumanda da Hasan Koçyiğit, suflöz de Semiha Gürlevük, dekor sorumlusu İlhan Gülden-Mustafa Erdiler, aksesuar sorumlusu İbrahim Torun, tarafından, peruka Hülya Gültemur, terzilik ise Türkan Gül- Ramazan Arslan tarafından yapılıyor. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420