Yazar H.İ Mutlu’nun “MASAİLER” Kitap Geliri Yine İyilik Yolunda Harcanacak

 

Yazar Hacı İbrahim Mutlu’nun “MASAİLER -İYİLİK YOLUNDA TANZANYA” isimli kitabından elde edilecek geliri de yine diğer kitaplarından elde edilen gelirlerde olduğu gibi “İyilik Yolunda” harcanacak.

Bolu- Geredeli Sanatçı, Araştırmacı, Gezi Yazarı Hacı İbrahim Mutlu’nun Fecr Yayınlarından çıkan 5. kitabı “Masailer -İyilik Yolunda Tanzanya” kitapçıların raflarında yerini aldı.

Kitap gelirleriyle su olmayan bölgelerde su kuyusu açtırıyor.

Bugüne kadar yine bu seride “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın”, “Turkana- İyilik Yolunda Kenya”, “Ötüken- İyilik Yolunda Moğolistan”, “İyilik Yürek İster- İyilik Yolunda Etiyopya”  isimleriyle 4 kitabını da yazmış olan Gezi ve Araştırmacı Yazar Hacı İbrahim Mutlu’nun bu 5. kitabı “Masailer -İyilik Yolunda Tanzanya” da dahil olmak üzere kitaplarından elde edilen gelirler yine iyilik yolunda harcanıyor.  Kitaplardan elde edilen gelirlerle Afrika’da biri Arakan diğeri Kenya’da su kuyusu açtıran yazarımızın 5. kitabından elde edilen geliriyle de Bolu Gerede ilçesinin suyu olmayan bir köyünde su için sondaj yapılacak.

Birçok dalda ödülleri bulunuyor.

“İyilik Yolunda Uzaklar Yakın” isimli kitabı, Türkiye Yazarlar Birliği Tarafından “Gezi Dalında” ödüle layık görülen yazar Mutlu’nun, yine yazdığı kitapları ve yaptığı başarılı çalışmalarıyla da “Yılın Yazarı, Yılın Fikir Adamı, Alkışı Hak Edenler” gibi çeşitli dallarda 6 ödülü bulunuyor. Yazar Hacı İbrahim Mutlu aynı zamanda yaptığı “Seyyahın Heybesi” TV programıyla yine takipçileriyle, hayranlarıyla buluşmaya ve bu programında birbirinden değerli konukları da ağırlamaya devam ediyor..

2021 yılında da “11. Uluslararası Alkışı Hak Eden Yazar” ödülü verildi.

Uluslararası Radyocular Birliği tarafından 2021 Kasım ayında organize edilen 11. Uluslararası Alkışı Hak Edenler Ödülleri töreniyle ilgili bilgi paylaşan Yazar Hacı İbrahim Mutlu; “11. Uluslararası Alkışı Hak Edenler Ödülleri töreninde şahsıma gurur verici bir ödül layık görüldü. ‘11. Uluslararası Alkışı Hak Eden Yazar’ ödülü için radyoculara çok teşekkür ederim. Uçağı kaçırdığımdan dolayı Bodrum Azka Otelde düzenlenen bu törene katılamadım. Ödülümü adıma yeğenlerim Yasin ve Büşra Kıvrak aldı. Onlara da çok teşekkür ederim.”diye ifade etti.

“Yüzyıllardır Masai kabilesine ev sahipliği yapmaktadır.”

“Masailer, Afrika’nın en büyük kabilelerinden birinin ismi” diye belirten yazar Mutlu, kitabının konusunun da Tanzanya, Zanzibar, Serengeti bölgesinde geçtiğini anlatıyor.

5.kitabı “Masailer -İyilik Yolunda Tanzanya” kitabında Yazar Hacı İbrahim Mutlu özetle; “Bitki ve hayvan çeşitliliği açısından, dünyanın en zengin topraklarından birine sahip Tanzanya’nın Zanzibar adasına özellikle değinmek gerekmektedir. Bu ada; dünyanın en kaliteli baharat tarlalarına sahiptir, lakin nüfus çoğunluğu Müslüman olan adanın tarlalarını işleten ve ticaretini gerçekleştirenlerin Gayrimüslim olması düşündürücüdür, ayrıca yine dünyanın en ilgi çekici turizm bölgelerinden olan Serengeti lokasyonu aynı zamanda yüzyıllardır Masai kabilesine ev sahipliği yapmaktadır. Hayvancılıkla geçinen Masailer açısından, turizm alanı dışında kalan ancak çok bereketli toprakları içeren Serengeti’nin bazı kısımlarının tarıma açılması çok önemlidir. Yine burada yapılan hayvancılıkla beraber dericilik sektörünün geliştirilmesi bölge insanının refahına doğrudan tesir edecektir.”diye bahsediyor. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427