Bakan Fahrettin Koca’dan Saldırganla İlgili Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BAİBÜ Tıp Fakültesindeki doktora karşı yapılan şiddet ve darp olayıyla ilgili açıklama yaptı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Göz Doktoru Emre Bilgen, hasta yakını tarafından yumruklu saldırıya uğramış ve burnu kırılıp, dişleri zedelenmiş, saldırgan yakalanarak ifadesi ardından tutuklanmıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doktora karşı yapılan şiddet ve darp olayıyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Paylaşımında sağlıkta şiddete karşı harekete geçen tüm kurumlara teşekkür eden Bakan Koca, “Bolu A.İ.B. Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, görevi başındaki doktora saldıran ve hakkında Beyaz Kod verilen kişi tutuklandı. Saldırgan, olayda, sıra bekleyen hastaları da rahatsız etmişti. Sağlıkta şiddete karşı harekete geçen tüm kurumlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420