Kuray Kültür Evi, Dans ve Sanat Merkezi Açılışı Yapıldı

İlkbahar ile 2. kez faaliyete başlayan ama pandemi nedeniyle açılışı gerçekleştirilemeyen Kuray Kültür Evi Dans ve Sanat Merkezi bugün yapılan törenle açılışını gerçekleştirdi.

Kültür, sanat, bilim ve tarihin buluşma yeri resim, dans, müzik eğitimlerinin, dil kurslarının da verildiği, çeşitli ve uygun fiyatlı menüleriyle hizmet veren Kuray Kültür Evi Dans ve Sanat Merkezi, pandemi nedeniyle ertelediği açılışını, bugün saat 14.30’da düzenlediği törenle gerçekleştirdi.

Kuray Kültür Evi Dans ve Sanat Merkezi açılışına, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir ve davetliler katıldı.

“Çok güzel bir yer olmuş”

Kurdele kesimiyle yapılan açılış töreninde konuşma yapan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir;  “Yaklaşık bir yıl önce görüşmüştük, böyle bir proje ile gelmişlerdi. Ben çok heveslenmiştim fakat pandemi dolayısıyla aradan biraz zaman geçti ama yaklaşık bir yıl sonra buranın açılışını gerçekleştirdik. Çok güzel bir yer olmuş, ben öncelikle tebrik etmek istiyorum. Türk dünyasıyla ilgili gerekli bilgileri aldık, oyunlarla ilgili, modern halk danslarıyla ilgili aşağıda çok güzel bir salonumuz ve seminer salonumuz da var. Ayrıca hem kitap okumak için hem kitap satışlarıyla ilgili hem kültürel hem sanatsal faaliyetlerle ilgili çok güzel bir yer olmuş. Ben gerçekten tebrik ediyorum. Başkanımız Tanju Özcan’ında selamlarını getirdim, onu da iletmek istiyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerini kullandı.

Açılış öncesi Kuray Kültür Evi Dans ve Sanat Merkezi sahibi Aşkın Kuray ile birlikte dans ve eğitim çalışmalarının yapıldığı salonları dolaşan protokol üyeleri, açılış sonrası raflardaki kitaplar ve tarihsel objelerle ilgili de bilgiler aldılar. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427