“Grup Abdal’ın” Bolu’da Muhteşem Konseri

Bolulu sanatseverler “Grup Abdal” sanatçılarının sahneden gitmesini istemediler.

Salonu dolduran Bolulular muhteşem konserde “Grup Abdal” sanatçılarının sahneden gitmesini istemediler. Sanatçılar veda ettiği halde seyircinin isteğini geri çevirmeyerek tekrar enstrümanlarını alarak sahnede bir şarkı daha söylediler.

Light Project organizasyonuyla, 17 Aralık 2021 Cuma akşamı Bolu Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde sahneye çıkan “Grup Abdal” sanatçıları Halk müziğini kendi tarzıyla yorumlayarak seyircilerden hem büyük alkış aldılar hem de türkülere iştirak etmesini sağladılar.

“Geleneksel türküler üzerine kurulu bir grup”

Sanatçı Ali Ekber Kayış konser sonrası bilgi paylaşımında; “Grup, 2010-11 gibi kuruldu. İlk kadrodan bir arkadaş yok. Onunla yolumuz ayrıldı. Onun dışında aynı kadro yani o ayrıldıktan sonraki değişen kadroyla yolumuz devam ediyor. Ara ara müzisyen arkadaşlardan değişenler oluyor. Sürekli gelen kemancımız bugün gelemedi. Onun başka bir programıyla çakıştı. Yerine bir arkadaşımız geldi. Geleneksel türküler üzerine kurulu bir grup. Kendi bestelerimizi de bundan sonra ufak ufak koymayı düşünüyoruz. Artık fiziki albüm yok ama bu kış böyle bir çalışma yapmak istiyoruz yine dijital albüm mü olur, tekli şeklinde mi yayınlar firma bilmiyorum. Ama bu kış yeni 3-5 parça beklide daha fazla hazırlamayı düşünüyoruz.”ifadelerini kullandı.

“Bolu seyircisi sıcaktı”

Sanatçı Ali Ekber Kayış konuşmasını; “Turnelere devam ediyoruz. Pandemide biliyorsunuz herkes gibi sıfır konserdi. Pandeminin ardından Temmuz ayında açılınca bizde baya yoğunlaştık. Karadeniz turnemiz oldu. Doğu turnemiz oldu. Güneyden Mersin’den başladık, Mardin’e kadar gittik, devam ediyoruz. Bolu seyircisi sıcaktı. Herkes katıldı. Tepki güzeldi. Olumlu tepki vardı salonda. Ama işte pandemiden kaynaklı, pandeminin gölgesinde konser yapıyoruz. İnsanlar ürküyor, aşısız olanlar gelemiyor. Dolayısıyla bir ayağımız, bir tarafımız eksik, kanadımız kırık gibi hissediyoruz. Yapmaya çalışıyoruz biz inatla ama böylede bir durum var tabi.  Böyle olumsuz bir şey yaşıyor bütün insanlık. Yapacak bir şey de yok.”diye tamamladı. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420