Ata Tohumu Takas Şenliğine Daveti

Bolu Belediyesi ve Tohum Takas Topluluğu tarafından ortaklaşa yürütülen, ata tohumlarını koruma ve çoğaltma çalışmalarının tanıtımı için üretici-tüketici buluşması gerçekleştiriliyor.

27 Kasım 2021 Cumartesi günü 11.30-17.00 Bolu Pazarı orta halinde, “Geçmişten geleceğe ata tohumu takas ve üretici-tüketici buluşuyor şenliği” adı altında gerçekleştirilen şenliğe tüm vatandaşlar davet ediliyor.

Bolu Belediyesi, tarımsal üretimi desteklemek ve ata tohumlarımızın gelecek nesillere sağlıklı şekilde ulaştırılmasını sağlamak amacıyla, tüm ata tohumlarının çoğaltılması ve dağıtılması konusunda çiftçilere destek vermeye devam ediyor. Bolu Belediyesi ayrıca, Türkiye’nin birçok noktasından gelen, domates, biber, karpuz, ıspanak, kabak, patates ve mısır başta olmak üzere yüzlerce ata tohumu için depo da oluşturuyor. Bu depolarda saklanan ve korunan tohumlar ise vatandaşlarla paylaşılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420