Reha Özcan, Bolu’da  “Bir Garip Orhan Veli”  Oyununu Sahneledi

“Bir Garip Orhan Veli” adlı tek kişilik oyunla Bolu’da sahne alan Sanatçı Reha Özcan’ı izlemeye gelenler, salondan ayrılmak istemeyip, oyun devam etsin istediler.

14 şarkı, 64 şiirle, Şair Orhan Veli Kanık’ı yaşatan, yorulmak bilmeyen müthiş performansıyla Boluluları kendine hayran bırakan ünlü oyuncu Reha Özcan, Bolulu sanatseverlere unutulmaz bir akşam yaşatıp, çok büyük beğeni ve alkış aldı.

Light Project organizasyonuyla, Bolu Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde 25 Kasım 2021 Perşembe akşamı saat:20.00’de sahne alan film, dizi ve tiyatro oyuncusu, yönetmen R. Reha Özcan’ı Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın eşi Meral Özcan’da salonu dolduran sanatseverlerle birlikte izleyenler arasındaydı.

Ragıp Reha Özcan; Mimar Sinan G.S.Ü. mezunu olup, Trabzon, İstanbul, Antalya Devlet Tiyatroları’nda oyuncu olarak, Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nda yönetmen olarak görev yapmış olan, Devlet Tiyatroları’ndan emekli olmuş bir sanatçımız.

“O adamlardan dünyada kalmadı.”

Sayısız oyunda oynamış, birçok ödüller almış olan Sanatçı Reha Özcan, oyun sonrası sohbetimizde Bolu seyircisinin çok iyi olduğunu vurgulayarak, “Hepimiz tiyatroyu çok özledik. Bizler oynamayı çok özledik, sizler katılmayı izlemeyi çok özlediniz. Tiyatronun en güzel tarafı bu, durumumuzu en iyi anlatan sanat araçlarından bir tanesi.. Bence çok muhteşem bir geceydi ve burada oyunu çok farklı oynadım. Orhan Veli’yle 11 yaşında tanıştım, 57 yaşındayım, 46 senedir devam ediyor. Çok seviyorum Orhan Veli’yi. Önemli bir misyon olduğunu düşünüyorum. Hem bir taraftan gülerek hem de hayata, hani katı muhalefet vardır ya bunlar öyle adamlar değil. Realist bakış açısına sahip, herkese hakkaniyet doğrultusunda yaklaşan adamlar. Çok iyi adamlar. O adamlardan dünyada kalmadı.” İfadelerini kullandı.

Yenilikçi Garip akımın, Melih Cevdet ve Oktay Rıfat ile birlikte kurucusu olan Orhan Veli Kanık, Türk şiirindeki eski yapıları değiştirmeyi amaçlayarak sokaklardaki insanların söyleşilerini şiir diline taşımış, ayrıca hikaye, deneme, makale, çeviri alanında da birçok eserleri olan biri. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420