Karavancılar İçin Bolu Seben’de Kamp Alanı

Seben Belediye Başkanı Fatih Kavak, Seben Göleti’nde yapımına başladıkları karavan kampının kısa sürede tamamlanacağını belirtti.

Pandemi sürecindeki kısıtlamalar nedeniyle karavan kullanıcılarında hızlı bir artış olduğu günümüzde, karavan kampları da aranan alanlar haline geldi. Bu kamplardan biride Abant Gölü’nden 7 kat daha büyük olan,  dört tarafı yeşilliklerle çevrili, flora ve fauna yönünden zengin, etrafında yaylaların bulunduğu, kano yarışlarının da yapıldığı, Bolu’nun en büyük göletlerinden biri olan, Seben ovasını sulama amaçlı su tutumu sağlanan Seben Göleti.

Karavan kampçılarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Seben Belediye Başkanı Fatih Kavak’ın ilçe projeleri arasında yer alan ve çalışmaları hızla devam eden Seben Göleti, şimdide karavan kampçılarını ağırlamaya hazırlanıyor. Seben gölü kenarında bulunan tesisin kafeterya, restoran, mescit ve otel gibi hizmetler vermek üzere projelendirilip, çalışmaların hızla devam ettiğini ve bu alanda çeşitli etkinliklerin, kano yarışları gibi su sporlarının da yapılacağını vurgulayan Başkan Kavak, yine bu alanda bir karavan kampı yaptıklarını anlattı.

“Bolu’daki bir ilki gerçekleştirmeyi düşünüyoruz”

Seben Belediye Başkanı Fatih Kavak konuyla ilgili yaptığı basın toplantısında; “Burada farklı bir alanımız daha var. Burasıyla ilgili düşüncemiz ise 70 civarında karavanı aynı anda konaklatabileceğimiz, Bolu’daki bir ilki gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Burada karavan parkını hayata geçireceğiz. Gördüğünüz gibi elektrik ve su hatlarını çektik. Bu noktada çalışmalarımızı tamamladık.”dedi.

“Suyunu ve elektriğini vereceğiz”

Seben Gölü’nde alt yapı çalışmaları ve çevre düzenlemeleri ile tesisin yapım sürecinin tamamlanması ardından hizmet vermeye başlayacak olan bu kompleksin, Nisan- Mayıs ayı gibi tüm halkında katılımlarıyla açılacağını vurgulayan Başkan Kavak; “Karavan kampı olarak da buraya gelen karavancılar arabasını çekecek, suyunu ve elektriğini vereceğiz. Belirli cüzi bir ücret belirleyeceğiz. Diğerleri tahmini 100-150 lira gibi bir ücret alıyor ama biz onu daha aşağıya da çekebiliriz. Fiyat konusunda bizim bir sıkıntımız yok. Ücretli yapmamızın nedeni de buradaki döngünün bir şekilde dönmesi lazım. Çünkü biz küçük bir belediyeyiz. Çok şükür borçsuz bir belediyeyiz.”diye belirtti. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420