BAŞKAN ÖZCAN’A ‘YILIN BELEDİYE BAŞKANI’ ÖDÜLÜ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği (KAMU-DER) tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen ödül töreninde ‘Yılın Belediye Başkanı’ ödülüne layık görüldü.

Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği (KAMU-DER) tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen ödül töreninde, bu yıl ki ‘Yılın Belediye Başkanı’ ödülüne, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan layık görüldü.

Ankara’da gerçekleştirilen törende ödülünü alan Tanju Özcan; “Beni bu güzel ödüle layık gördüğünüz için Türkiye’nin en güzel şehrinin insanları adına sizlere şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Herkesi kucaklayacak şekilde belediye başkanlığı görevini icra ediyorum”

Ödülünü almak üzere Ankara’da gerçekleştirilen törene katılan ve bir konuşma yapan Başkan Özcan; “Bugün buraya bizleri davet edip bu güzel ödüle layık gördüğünüz için Türkiye’nin en güzel şehrinin insanları adına sizlere şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Ben önümüzdeki ay 48 yaşımı dolduruyorum ve bu hayata çok şey sığdırdık. Ben 25 yaşında belediye meclis üyeliğine seçilmiş, bu arada yerel yönetimler konusunda yüksek lisans yapmış, 31 yaşında ilçe, 33 yaşında il başkanlığı yapmış ve 37 yaşında da milletvekilliği görevine seçilmiş bir arkadaşınızım. 24, 25, 26 ve 27. Dönemler olmak üzere 4 kez milletvekili seçildim ben ve en son da milletvekiliyken hayalim olan belediye başkanlığı görevine seçildim. Yani bu zaman içerisinde toplam 5 mazbata alan şanslı insanlardan bir tanesiyim. Bizim siyasi görevlerimiz sona erdi, belediye başkanlığı makamı siyasi bir makam değil. O yüzden herkesi kucaklayacak şekilde bu görevimizi icra ediyoruz” dedi.

“İsrafı önlemek ilk çalışma oldu”

“Yaptığımız en önemli üç şey ne derseniz; biri israfı engellemek. İkincisi, belediyeyi bütçesiyle yönetmek ki şu anda bütçesinin yarısını yatırımlara ayıran çok ender belediyelerden biriyiz, gelirimiz geçen yıla göre yüzde 60 üzerinde büyüdü. Üçüncüsü de kurduğumuz kooperatif aracılığıyla sadece sekiz ayda 160 doğrudan çalışana, 225 de sözleşmeli üreticiye ulaşan bir kooperatif oldu. Hem tarımsal üretimi destekliyor hem de istihdama çare bulmaya çalışıyoruz”

“Türk ulusu hep var olsun, hep güçlü olsun, bundan başka bir gayemiz yok”

“Biraz dilim sivri herhalde, ‘Milletvekilliğinden gelme bir alışkanlık’ diyor bazıları. ‘Kardeşim sen çöpünü topla, parkını yap, işine bak’ diyorlar. Bunları yapıyoruz zaten ama parlamentoda uzun süre görev yapmış bir insan olarak bazen duramıyorum, Türk milletinin genel sorunları ile ilgili de çıkışlar yapıyorum. Ben Atatürkçüyüm. Sosyal demokrasiyi sol yazarların eserlerinden okuyarak benimsemiş biri değilim. Tam tersi, Kuran-ı Kerim’i ve Hz. Peygamber’in hadis-i şeriflerini okuyarak sosyal demokrasiyi benimsemiş biriyim. Her zaman söylüyorum, etnik anlamda değil, Atatürk’ün tanımladığı anlamda Türk milliyetçisiyim. Bu ülkede yaşayan Türklerin, Kürtlerin, Çerkezlerin, Abazaların tüm etnik unsurlarımızın üst kimliği olan Türk milletinin geleceğini korumak adına bazı şeyler söylüyoruz. Zaman zaman sürçü lisan ettiysek af ola. Niyetimiz kötü değil, kendimizle ilgili özel bir beklentimiz de yok. Türk ulusu hep var olsun, hep güçlü olsun, bundan başka bir gayemiz yok”

Gerçekleştirilen törende, İçişleri eski Bakanı Abdulkadir Aksu, AKP Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, CHP Kocaeli Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Haydar Akar, İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel ve 15 ilçe belediye başkanı ile Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden iş insanları ve kadın girişimciler de ödül aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420