Büyük Önder ATATÜRK, Ebediyete İrtihalinin 83’üncü Yılında Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ebediyete irtihalinin 83’üncü yılında tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da da Anıtpark’ta düzenlenen görkemli törenle anıldı.

Anıt Park’ta gerçekleştirilen anma törenine Bolu Vali Vekili İlhan Turgut, Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Kıdemli Albay Merdin Kışkan, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Serkan Özalp, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Baro Başkanı Avukat Sabri Erhendekçi, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Haluk Saygılı, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkân, aziz şehitlerimizin yakınları, kahraman gazilerimiz, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

ATATÜRK ANITI’NA ÇELENKLER SUNULDU

Bolu Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Siyasi Partiler ve bazı sivil toplum kuruluşlarının çelenklerini Atatürk Anıtına sunumundan sonra saatler 09.05’i gösterdiğinde 2 dakikalık siren sesleri eşliğinde Saygı Duruşu’nda bulunulmasının ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Bayraklar yarıya indirildi.

Bolu Vali Vekili İlhan Turgut ve protokol üyeleri, Atatürk Anıtında gerçekleştirilen çelenk sunma töreninin ardından Bolu Bilim ve Sanat Merkezi Salonu’nda düzenlenen anma törenine geçtiler.

SALON PROGRAMI DÜZENLENDİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 83’üncü Yıl Dönümünü Anma Programı kapsamında Bolu Bilim ve Sanat Merkezi Salonu’nda program düzenlendi.

Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programa Bolu Vali Vekili İlhan Turgut, Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Kıdemli Albay Merdin Kışkan, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Serkan Özalp, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Baro Başkanı Avukat Sabri Erhendekçi, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Haluk Saygılı, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkân, aziz şehitlerimizin yakınları, kahraman gazilerimiz, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan anma programı Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Emre’nin günün anlam ve önemini ifade eden konuşması ile devam etti.

Konuşmanın ardından Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından sahnelenen oratoryo sergilendi. Büyük bir titizlikle hazırlanan ve katılımcılardan büyük alkış alan oratoryo, katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Bolu Bilim ve Sanat Merkezi Salonu’nda düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 83’üncü Yıl Dönümünü Anma Programı, Bolu Vali Vekili İlhan Turgut ve beraberindekilerin öğretmen ve öğrencileri tebrik edip hatıra fotoğrafı çektirmelerinin ardından Atatürk konulu resim serginin gezilmesi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349