Bolu’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kent Meydanı’nda Törenle Kutlandı

 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98’inci yıldönümü kutlamaları Kent Meydanı’nda törenle kutlandı. Kent Meydanı’nda düzenlenen törene vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenine;  Bolu Vali Vekili İlhan Turgut, Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Kıdemli Albay Merdin Kışkan, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Serkan Özalp, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, Baro Başkanı Avukat Sabri Erhendekçi, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Haluk Saygılı, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkân, aziz şehitlerimizin yakınları, kahraman gazilerimiz, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kent Meydanı’nda yapılan tören, Bolu Vali Vekili İhan Turgut, Garnizon Komutan Vekili Piyade Kıdemli Albay Merdin Kışkan ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından törene katılanların ve vatandaşların bayramını kutlaması ile başladı. Belediye Bandosu eşliğinde Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı okundu.

“29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÜRK MİLLETİNİN ONUR GÜNÜDÜR”

Bolu Vali Vekili İlhan Turgut, törende yaptığı konuşmada; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98’inci yılını kutlamanın coşku ve sevincini yaşıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ülkemizin bağımsızlığı uğrunda canını feda eden tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Aziz Türk milleti nice zaferler kazanmış ve kendisini esaret altına almak isteyen emperyalist devletlerin prangalarını söküp atmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ağır koşullar altında yürütülen Millî Mücadele dönemi zaferle nihayete erdirilerek 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet ilan edilmiş ve bizlere emanet olarak bırakılmıştır.

Bizlere düşen; milli birlik ve beraberlik duygusuyla kazanılan onurlu mücadelemizin kahramanları aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize olan borcumuzun gereği ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam etmektir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyor, başta milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan savunmasında canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle ve şükranla yad ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi

ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Vali vekili Turgut’un konuşmasının ardından “Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır” temalı şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ile Cumhuriyet koşusunda dereye giren sporculara ödülleri, Bolu Vali Vekili İlhan Turgut, Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Garnizon Komutan Vekili Kıdemli Albay Merdin Kışkan ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından verildi.

HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ SERGİLENDİ ŞİİRLER OKUNDU

Ödüllerin ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları ekibi tarafından halk oyunu gösterileri İle Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Türk Halk Oyunları ve halk müziği topluluğunun hazırladığı Aydın yöresine ait ‘Zeybek’ gösterimi sergilendi.

Programda Gölyüzü Anadolu Lisesi öğrencisi Meltem Eyvaz tarafından da “Bir Elif Bir Mehmet” şiiri okundu.

GEÇİT TÖRENİ YAPILDI

Kent Meydanı’nda düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98’inci yıldönümü Belediye Bandosu eşliğinde tören geçişi ile devam etti.

Bayraklar ve flamaların öncülüğündeki törene katılan öğretmenler, öğrenciler, halk oyunları ekipleri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ekipleri, askeri birlikler, Muharip Gaziler ve resmî kurumların motorize birliklerinden oluşan geçiş töreni vatandaşlar tarafından ellerinde Türk Bayraklarıyla coşkuyla izlendi.

KABUL TÖRENİ DÜZENLENDİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98’inci yıldönümü münasebetiyle Bolu Valiliği tarafından Kabul Töreni düzenlendi.

Düzenlenen Kabul Töreni yapılan ikramların ardından Bolu Vali Vekili İlhan Turgut konuşma yaparak Kabul Töreni’ne katılanların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427