Başkan Özcan, İş Arayan Vatandaşlara Çağrıda Bulundu

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediyesi tarafından kurulan Köroğlu Tarımsal Ürünler Kooperatifinde yeni çalışanlara ihtiyaç olduklarını belirterek vatandaşlara çağrıda bulundu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında; “Geçtiğimiz gün TBMM’de kooperatifler kanunu kabul edildi. Esas değişiklikler olmasa bile kooperatiflerin önünü açacak bazı değişiklikler var. Bunlarında TBMM’den birçok maddesi oy birliğiyle geçti. Bizde biliyorsunuz ikide bir kooperatif diyoruz. Köroğlu Tarımsal Ürünler Kooperatifini kurduk biliyorsunuz. Kooperatifin çalışmaları ile ilgili bir gün çok geniş basın toplantısını düzenleyeceğiz. Sadece Kıbrısçık’taki kompos tesisimizin tamamlanmasını bekliyoruz.”dedi.

“Bizim yeni çalışanlara ihtiyacımız var”

Şu anda Türkiye’de büyük bir işsizlik var. Bu bir vaka. Bize de 20 bin civarında iş başvurusu var. Bizim belediyemizde öyle bir başvuruyu karşılama şansımız yok. Zaten bu kooperatifi niye kurmuştuk? Temel hedef neydi? Belediye şirketimizin hakim ortak olduğu bu kooperatifte amaç, tarımsal üretimi arttırmak ve kazanılan para ile personel çalıştırmak. Şimdi Türkiye’nin en büyük mantar hanesini kurduk. Şuanda 160 civarında sözleşmeli mantar üreticimiz var. Bu kooperatifin tarımsal ürünler bölümünde, yöresel ürünler bölümünde, mantar bölümünde ve büro bölümünde olmak üzere şuanda 120 kişi çalışıyor. Ancak bizim yeni çalışanlara ihtiyacımız var. Buradaki kriterimiz şu, 50 yaşını aşmamış, erkek veya kadın. Son 3 aydır işsiz olan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Kooperatife iş müracaatına bulunabilirler. 0347 240 10 15 numaradan da yapabilirler.  Burada yapılacak işler çok ağır işler değil. Özellikle mantar kısmında mantar toplama, tiftik tokmak işlemi dediğimiz işlemlerin yapılması, sulama gibi işlemler var. Dolayısıyla kooperatifiz ile iletişim kurarlarsa orada ilk etapta 40 kişiye acil olarak istihdam sağlayabiliriz. Bu sayı önümüzdeki günlerde daha da artacak diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420