Mengen Cumhuriyet İlkokulu’ndan E-Twining Atağı

E-Twinning projeleri kapsamında “e-Twinning School” olan Mengen Cumhuriyet İlkokulu, “Kalite Etiketi” “Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa Kalite Etiketi” ile ödüllendirildi.

Mengen Cumhuriyet İlkokulu öğrenci ve öğretmenlerinin ortak çalışmaları ile e-Twinning projelerini sürdürmeye devam etmektedir. Okulun öğretmenlerinden Müdür Yardımcısı Savaş Yılmaz, Sınıf Öğretmenleri Özlem Yılmaz, Hakkı Çiftci, Serap Çağlar 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında öğrencileri ile birlikte başarılı bir şekilde e-Twinning projesi yürütmüşlerdir.

Proje kapsamında;

Savaş YILMAZ-Becerikli Eller Projesi

Özlem YILMAZ-Becerikli Eller, Geçmiş Kimliğimdir, Oyna. Eğlen, Öğren Projeleri

Hakkı ÇİFCİ- Becerikli Eller, Matematik Neşeli Rüyam Projeleri

Serap ÇAĞLAR- My Eco Friendly Games, İki Millet İki Devlet Projeleri

Yürütülen bu projelerin tamamında öğretmenler “Kalite Etiketi” ile ödüllendirildi. Mengen Cumhuriyet İlkokulu bir “e-Twinning School” dur. Aynı zamanda projelerdeki başarısından dolayı “Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa Kalite Etiketi” ile de ödüllendirilmiştir. Projeler, okul öğrencileri ile birlikte iş birlikçi çalışmayı, öğrencilerin motive olmasını ve eğlenmesini sağlamaktadır.

Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Salih Celepci konuyla ilgili açıklamasında; “eTwinning’in en önemli unsurlarından biri, öğretmenler, öğrenciler, okullar,  veliler arasındaki işbirliğidir. eTwinning’te, öğretmenler birlikte çalışır ve öğrencileri için aktiviteler düzenlerler. Aktif bir roller vardır, etkileşimde bulunurlar, araştırma yaparlar, karar alırlar, birbirlerine saygı duyarlar ve 21. yüzyıl becerilerini öğrenirler. eTwinning projeleri, ekibin her bir üyesinin katkılarını içerir. eTwinning’te, yaptığınız çalışmalar önemlidir. Bu nedenle yerel ve ulusal düzeyde ve Avrupa çapında paylaşılmayı ve tanınmayı hak eder. Başarılarından dolayı öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.”ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373