Başkan Özcan’ın CHP’nin Abant Kampıyla İlgili Değerlendirmesi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Abant Kampıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 3 gün süren Bolu Abant Kampı ile ilgili yaptığı basın toplantısındaki değerlendirmesinde; “Cuma günü ile Pazar günü arasında Bolu’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekili kampı düzenlendi. Zaten Cumhuriyet Halk Partisi son 10 yıldır neredeyse bir iki kampı dışında diğer tüm milletvekili kamplarını Bolu’da yapmaktadır. Milletvekilleri yasama faaliyetlerini değerlendiriyorlar, Sayın Genel Başkan’ın katılımıyla. Eksiklerini değerlendiriyorlar. Doğru yaptıklarını değerlendiriyorlar. Tabi 27. Dönem milletvekili olmam hasebiyle nezaket gösterip bizi de davet ediyorlar toplantılara. Orada konuşulanları ben sizinle paylaşmayacağım ama şundan dolayı bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Abant’ımız maalesef bir dönem FETÖ’cülerle birlikte anılır hale gelmişti. Çok şükür Cumhuriyet Halk Partisi orada kamp yapmaya başladıktan sonra, FETÖ’cüler oradan elini ayağını çekti. Bu beni bir Bolulu olarak, Bolu Belediye Başkanı olarak ziyadesiyle mutlu ediyor. Artık Abant çok şükür ki FETÖ’cülerin yaptığı toplantılarla anılmıyor.” diye ifade etti.

“Türkiye bir yönetim değişikliğine hazırlanıyor”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan “Bu kampta basına açık bölümde Sayın Genel Başkan’ımızın bir konuşması vardı. Biliyorsunuz ben her şeyi samimi olarak söylüyorum, Milletvekilliği dönemimden bu yana. Kendisine de söyledim… Sayın Genel Başkan’ımızla Türkiye’de il başkanı olarak, milletvekili olarak ve belediye başkanı olarak çalışsan ek kişi benim. Dolayısıyla ben Genel Başkan’ımızın binlerce konuşmasını izledim daha önce. Kendisine ifade ettiğim için rahatça burada da söylüyorum, ben ilk kez Genel Başkan’ımızın bu iktidarın gideceğine, kendisinin de net olarak inandığını gördüm ve bunu beni daha çok heyecanlandırdı. Gerçekten orada bulunan milletvekilleriyle de sohbet ettik, Türkiye’nin dört bir yanını dolaşan milletvekilleri, onların tespitleri de aynı, Türkiye bir yönetim değişikliğine hazırlanıyor. Artık bu net olarak görülüyor. Umarım bu yönetim değişikliği bir an önce olur Türkiye’de. Bir an önce olur, gerçekten ülke yeniden liyakatle yönetilmeye başlar, gerçekten hukuk devleti Türkiye’de yeniden egemen olur. Kişiler, basın eskiden olduğu gibi özgürce yayımlarını yapabilir.”dedi.

“Halkımız büyük bir kredi açmış, 20 yıl boyunca ülkeyi yönetmesini sağlamıştır”

Toplumun mevcut hükümete yeterince şans verdiğini belirten Başkan Özcan; “Toplum AK Parti ve Sayın Erdoğan’a yeterince şans tanımıştır. Cumhuriyet kurulduğundan beri hiçbir iktidara, hiçbir kişiye 20 yıllık bir görev süresi vermemiştir. Yani Sayın Erdoğan ve ekibine, halkımız büyük bir kredi açmış, 20 yıl boyunca ülkeyi yönetmesini sağlamıştır. Ancak geldiğimiz noktada; ekonomik kaygılar, işsizlik, zamlar hala bu kadar konuşuluyorsa artık demek ki bu hükümet geçen 20 yıllık süreci başarıyla yönetememiş demektir. Hala yeni reform paketleri açıklamak, 20 yıllık bir hükümetin işi değildir. Bu ancak toplumu kandırmak anlamına geliyor. Bu anlamda benimde keyif ve heyecanla izlediğim bir toplantı oldu. İnşallah Cumhuriyet Halk Partisi bundan sonraki dönemsel grup toplantılarını burada yapmaya devem eder. Zaten bir gelenekte oluştu. AK Parti bütün toplantılarını Kızılcahamam’da yapıyor. MHP Afyon’da yapıyor. Böylede bir gelenek oluştu. Bundan dolayı da kendi adıma mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420