BGC Yönetimi’nden Başkan Özcan’a Yanıt

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, BGC Başkanı Bülent Velioğlu’nu paylaştığı fotoğrafları eleştirmesine, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’ndan yanıt geldi.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu’nun ABD İstanbul Başkonsolosluğu Basın Konsolosu Eric Atkins ve konsolosluk çalışanı Özgür Çabuk’un ziyaret fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşımına, ‘Olmadı Başkan Bolu Bunu Hak Etmiyor’ başlıklı yayınlanan yazı ve paylaşımlarıyla eleştiride bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a, BGC Yönetim Kurulu’ndan cevaplama yapıldı.

BGC Yönetim Kurulu’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ABD İstanbul Başkonsolosluğu Basın Konsolosu Eric Atkins ve ekibinde yer alan Basın Müşaviri Özgür Çabuk, Doğu Marmara bölgesinde bulunan medya kuruluşları ve Gazeteciler Cemiyetleri’ne bir dizi ziyaretlerde bulunmuşlardır. Bu kapsamda Bolu’daki bazı medya kuruluşlarını da ziyaret eden ABD heyeti, Bolu Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret etmek istemişlerdir.  Cemiyetimizi ziyarete gelen heyet, Türk misafirperverliğini göstermek adına yönetimimiz ve kentteki gazetecilerle birlikte bir öğlen yemeğinde ağırlanmıştır.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti ve bazı yerel gazeteleri ziyaret eden ABD İstanbul Başkonsolosluğu Basın Konsolosu Eric Atkins ve konsolosluk çalışanı Özgür Çabuk’un ziyaret fotoğraflarını Başkanımız Bülent Velioğlu’nun masumane şekilde instagram hesabından paylaşmasının ardından, Bolu Belediye Başkanı, milliyetçi oylara göz kırpmak adına bu fotoğrafları kendi sosyal medya hesaplarında, Bolu Belediyesi’nin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşarak, popülist şovlarına alet etmiştir.
Ama bunun nedenini çok iyi biliyoruz.
Sağlıklı bir kafayla yapılmadığını değerlendirdiğimiz ve Başkanımız Bülent Velioğlu’nun instagram paylaşımlarının ekran görüntüsünü alarak milliyetçilik edebiyatı yapmasını inanın gülerek izledik.
Geçtiğimiz günlerde Youtube programında bir kadınla ilgili anlattığı bel altı anısı sonrasında Başkanımıza ait internet sitesinde ‘Olmadı Başkan’ şeklindeki habere intikam amaçlı yapılan bu aciz paylaşımda Başkanımızın rahmetli annesine küfür ettiren Bolu Belediye Başkanı’nı hiç unutmayacağız.
Kendisini ABD’nin Ankara Büyükelçisi’ni ziyaret eden CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu da ‘Olmadı Kemal bey’ ya da ‘Olmadı Ekrem bey’ şeklinde eleştirmeye davet ediyoruz.
Eğer o kadar yüreği varsa…
Kamuoyuna saygıyla duyurulur….
BOLU GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİM KURULU”

Kaynak: Özgür Bolu.com

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420