Güney Karavan Kurucusu Ender Güney Hayata Veda Etti

Karavan camiasının sevilen ve saygı duyulan büyüğü, Güney Karavan kurucusu Ender Güney yakalandığı, tedavileri devam eden rahatsızlığından kurtulamayarak hayata veda etti.

Güney Karavan’ın kurucusu ve sahibi, karavan camiasının sevilen, yardımsever kişisi Ender Güney, 2019 yılı sonunda yakalandığı prostat kanserinden tedavi görüyordu. Tedavisi devam ettiği halde metastaz yapan hastalığı nedeniyle, 2021 yılı Mayıs ayından itibaren durumu giderek ağırlaşan ve yatarak tedavilerine devam eden Ender Güney, 25 Eylül Cumartesi sabahı yaşama veda etti.

2000 yılında TRT’den emekli, aynı yıl Türkiye’nin de ilk karavan kurucularının arasında olan Ender Güney, 35 yıldır bu sektörün içinde 25 yıllık firma sahibi olarak birçok kişiyi karavan sahibi yapmış, bilgi deneyimlerini paylaşmış, yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında bulunmuş biri olarak, sevenlerini ölümüyle büyük bir üzüntüye boğdu.

Merhum Ender Güney’in cenazesi 25 Eylül Cumartesi günü saat 15.30’da Ankara Karşıyaka aile mezarlığında toprağa verildi.

Basın olarak bizler de Merhum Ender Güney’e Allah’tan rahmet, ailesine, karavan camiasına ve sevenlerine sabırlar diliyoruz. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373