Bolu İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Karantina Kararları

Bolu İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından belirlenen karantina kararları açıklandı.

Bolu İli Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Bolu Valisi Ahmet Ümit Başkanlığında toplandı. Toplantıda, Sağlık Bakanlığı’nca yayınlanan, göstermiş olduğu semptomlara göre hastaneye yatışına gerek görülmeyen pozitif vakaların ikametlerinde izolasyona tabi tutulması gerektiği, geçici olarak bulunduğu yerde PCR testi pozitif çıkan ve ve ikametinden uzakta veya kalacak yeri bulunmayan kişilere yönelik kararlar açıklandı.

-Geçici olarak bulunduğu yerde PCR testi pozitif çıkan kişilerin, izolasyon sürecini geçirmek üzere özel aracıyla asıl ikametlerine dönmelerine, yolda her hangi bir mola vermeden ikametine gidişine izin verilecek. Toplu taşıma kullanmasına ise kesinlikle müsaade edilmeyecek.

– PCR testi pozitif çıkan ve ikametinden uzakta olup ikametine gidemeyecek durumda olanlar, DSİ 53. Şube Müdürlüğü’ne ait Bolu Merkez İhsaniye Mahallesi’nde bulunan misafirhanede karantinaya alınacak.

-Belirlenen yerlerde karantinaya alınan kişiler kaldığı süre zarfınca giderlerini kendisi karşılayacak. Geliri iyi olmayan kişilere ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı destek olacak. Konaklama ve yemek ücretlerini vermeyenler hakkında İl Defterdarlığı tarafından işlem yapılacak.

-Geçici olarak bulunduğu yerde ziyaretçi kabul edilmemesi, güvenlik önlemleri için İl Emniyet Müdürlüğü’nce yeteri kadar kolluk personeli görevlendirilmesi, kişilerin sağlık durumlarını gözlemlemek için sağlık personeli görevlendirilmesi kararı verildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427